Podporujeme

 

PŘIVÍTÁME A PODPOŘÍME SPOLEČNĚ I DĚTSKÉ HOSTY

V rámci konference proběhne výstava obrázků Báry Sedláčkové. Pozvání přijali i další dva chlapci s rodiči, pro které není běžný pohyb samozřejmostí. Watsu je pro ně již několik let přínosnou a oblíbenou terapií.

Tyto děti s radostí uvítáme na našem společném setkání a rádi bychom je s Vámi podpořili i finančně. Této příležitosti mohou využít také hosté přímo v místě konání konference.

Patnáctiletá Bára Sedláčková z Českých Budějovic maluje ústy, protože její nohy i ruce ochromila před dvanácti lety nemoc a upoutala ji na invalidní vozík. Aby se mohla nějak tvořivě projevit, vypilovala si postupně svůj vlastní výtvarný styl Pusopis a její obrázky začaly mít úspěch. Tak velký, že od roku 2013 měla už osm samostatných výstav po celé České republice. K Watsu ji před třemi lety přivedla maminka Milada, ale bohužel v současné době nemá dočasně možnost pobývat ve vodě díky zavedené tracheostomii. Než bude zase jako "rybička ve vodě", ráda by vyzkoušela Tantsu, tedy pohyb podobný Watsu, ale na suchu.

Svalové onemocnění Honzíka Čapka (10 let) se stalo pro jeho maminku Ditu silnou inspirací a její odhodlání ji přivedlo nejen k vodním terapiím. Honzík si díky Watsu může užívat radosti ze svobodného pohybu ve vodě, současně mu hluboké uvolnění pomáhá bezprostředně po terapii lépe zvládat pokusy o chůzi.

Čtrnáctiletý Oldík Malý se předčasně narodil a s tím souvisí jeho diagnóza – DMO, spastická diparéza, kombinovaná postižení. Od narození navštěvuje rehabilitační a lázeňská zařízení. První samostatné kroky udělal po třech letech a se svým nadšením a zápalem se snaží hrát míčové hry, jezdit na speciální tříkolce a s holemi urazí i několik kilometrů. Ze severních Čech se přestěhoval do Českých Budějovic, kde navštěvuje rehabilitační a školské Centrum ARPIDA. Chodí již tři roky na Zpěv do ZUŠ a vystupuje se skupinou KRB, kterou tvoří žáci a učitelé ARPIDY. Je stále v pohybu a zklidnění ve vodě, kde ho neomezuje jeho handicap, je prostě skvělé.